Menü

Hakkımızda

Bir zamanlar kız kardeşler, arkadaşlar, kuzenler birbirlerinin kıyafetlerini ödünç alır, kıyafetlerini çeşitlendirirdi. Modern yaşam tarzıyla beraber araya mesafeler girdi ve birebir kıyafet değişimi konusu rafa kalktı. Herkes bir şekilde kendi gardırobunu zenginleştirmeye çalıştı. 

Modanın hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlamasıyla farklı tarzları daha çok denemek ister olduk. Sosyal medya ve internet sayesinde kıyafet konusuna daha geniş bir açıdan bakmaya başladık. Bu durum da isteklerimizin çeşitlenmesine neden oldu. 

Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda ise dolaplarımız bir ya da iki kez giydiğimiz kıyafetlerle doldu taştı. Artık bunun bu şekilde devam edemeyeceğini anladık. Bu duruma nasıl çözüm bulunabilir diye düşünmeye başladık.

Bir diğer önemli konu ise moda dünyasının bıraktığı karbon ayak izinin kabul edilebilir sınırların ötesine geçmeye başlamasıydı. Bu doğrultuda çevre bilincini ön planda tutan markalar sürdürülebilir moda misyonu ile geri dönüşüm ve organik üretim gibi alanlarda adımlar atmaya başladı. 

 

Peki biz ne yapabiliriz ?

İstedik ki herkes modayı takip edip, kıyafet çeşitliliğini artırıp istediği etkinlikte dilediği kıyafetleri giyebilsin. Bunu da sınırsız satın alma döngüsüne kapılmadan paylaşarak yapabileceğimizi fark ettik. 

Bu sayede daha fazlasına sahip olurken aynı zamanda çevreye duyarlı olduğunu hissetmenin mutluluğunu yaşayabilirsin dedik ve Fenumi’yi oluşturduk. 

Fenumi modayı takip eden kadınlar arasında kıyafetlerin ve aksesuarların paylaşımının yapıldığı özgün bir platformdur.

Kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı listelemeden önce küçük bir onay sürecinden geçiriyoruz. Kendiniz hakkında vermiş olduğunuz bilgiler, kıyafet ve ürünlere ilişkin fotoğraf ve verilerin standartlarımıza  uygunluğu incelendikten sonra internet sitemizde listelenmesine izin veriyoruz. 

Sistem kiraya veren ile kiraya alanı bir araya getirirken iki tarafı da mutlu etmeye çalışacak şekilde kurgulandı. 

Fenumi ile modaya tutkun kadınlar, paylaşarak daha fazla kıyafete sahip olurken bütçelerine de katkı sağlayabilir ve aynı zamanda çevreye duyarlı olmanın mutluluğunu  aynı anda yaşayabilir.

Gelin siz de Fenumi’nin sınırsız çeşitlilikteki moda dünyasında yerinizi alın ve farklı bir hayata adımınızı atın. 

FENUMİ