Menü

Kırmızı Halı & Yeşil Halı

Prens William 2020 yılında iklim krizi ile mücadele için The Eartshot Prize adıyla bir ödül projesi başlatmıştı.

Her yıl Kraliyet tarafından verilecek olan ödül ile çevre kirliliği ve küresel ısınmayı engelleyen projelere rekor düzeyde yatırım yapılacağı belirtildi. Bu ödülün dünyanın en prestjli ödülü olması amaçlanıyor.

 

2 Aralık 2022’de Boston’da 2022 Eartshot Prize Ödülleri düzenlendi.

Prens William beş aktif çevreciyi sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına devam etmeleri için 1 milyon dolar ile ödüllendirdi.

 

Kazanlanar ;

Mukuru Clean Stoves : Kenya’da dar gelirli haneler için temiz ocaklar tasarlayıp üreten firma.

Kheyti : Hindistan’da küçük çiftçiler için teknoloji çözümleri üreten firma.

Great Barrier Reef’in Yerli Kadınları: Avustralya’da dünyanın en büyük mercan resifinin olduğu yerin korunması ile ilgili çalışmalar yapan bölge kadın topluluğu.

Notpla: Sürdürülebilir ambalaj üreten firma.

44.01: CO2 karbon emisyonlarını atmosferden uygun maliyetle uzaklaştırma çalışmaları yapan teknoloji firması.
 

Böyle bir gecede Kate, kiralama trendine uyarak sürdürülebilir moda beyanını İngiliz kiralama firması HURR’dan 74 Pound'a elbise kiralayarak yaptı. Solace London yeşil elbisesini Prenses Diana’nın koleksiyonundan mücevherlerle ve gümüş topuklu bir ayakkabı ile tamamladı.


Her türlü imkana sahip olan birinin yeni bir kıyafet edinmek yerine elbise kiralaması dünyadaki tüm tüketicilere tüketim tercihlerini gözden geçirmeleri için harika bir mesaj.


Geceye gelen ünlüler de kıyafetlerini sürdürülebilirlikten yana tercih ettiler. Yeşil halıda yürümek için başka türlüsü tercih edilemezdi değil mi?

 

2021
2022