Menü

Tavşan Yılı 22 Ocak 2023

Çin Zodyak takvimine göre Tavşan Yılı 22 Ocak 2023’te başlıyor. Tavşan yılı Çin kültüründe uzun ömrü, barışı ve refahı simgeliyor.

Büyük moda markalarının bazıları da koleksiyonlarında sevimli ama zarif tavşan logolarına ya da tavşan yılının renklerine yer vererek Çin yeni yılını kutluyor !

2023 için giysiler ve cüzdanlar için şanslı renkler;

Her şeyden önce bir Çin öğretisi olan Feng Shui'ye göre  kullanılmayan giysiler, enerjiyi ve para akışını bloke ettiği için yeni yıla girmeden gardırop detoksu yapılmalıdır. Hiç kullanılmayacak olanlar ikinci el uygulamalardan satılmalıdır. Tadilat isteyenler tamir edilmelidir. Ya da yeni bir tasarımla kıyafetlerinizi bambaşka bir hale getirebilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi hareketlendirin.

Elbise kiralama ise gardırop detoksu için kullanılacak sürdürülebilir çözümlerden biri.

Tavşan yılının en şanslı renkleri kırmızı, pembe ve orman yeşili. Ayrıca mavi renk de şanslı renklerden olarak öne çıkıyor. Bu renkleri giyiminizde, günlük hayatınızda, ev, ofis dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmadan.

Bir Çin öğretisi olan Feng Shui’ye göre belirli renkler iyi şans ve pozitif enerji çekmek için kullanılır. Diğer renkleri kullanmayacak mıyız? Tabiki kullanacağız ancak bu yıl pozitif enerjileri yükselteceği belirtilen renklerden ekstra yararlanabiliriz..

Pantone 2023 yılının rengini Viva Magenta olarak belirlemişti. Viva Magenta da kırmızı renk ailesine mensuptur.

Bu yılın şanslı renklerinin anlamlarına kısaca değinecek olursak;

Orman yeşili, büyümeyi, yenilenmeyi, canlılığı temsil eder, refah ve bolluk getireceğine inanılır. Sağlık ve şifa ile de bağlantılıdır.

Pembe, sevgi, şefkat ve nezakettir. Olumlu ilişkileri çektiğine inanılır.

Kırmızı, tutkunun rengi, zenginlik ve bolluk çektiğine inanılır.

Mavi, bilgeliğin rengi. Güven, sadakat ve doğruluk ile ilişkilendirilir.

Hangi kültürde olursa olsun gelen her yeni yıl güzellikler getirsin.

Fenumi