Menü

Yılbaşı Organizasyonları İçin Elbise Seçimi

Yeni yıl yaklaşmaya başladıkça içimizi kıpır kıpır eden enerjilerle dolarız.  Geçen bir yılın değerlendirmesini yaparız. Gerçekleştirebildiğimiz hedeflerle mutlu olur, yeni yılda üzerine koyacaklarımızı düşünürüz. Hayal panolarımızı yenileriz. 
Yeni yıl ruhu tüm dünyada farklı ama güzel bir şekilde yaşanır. 

Aralık ayı boyunca farklı farklı yeni yıl kutlamalarına, yeni yıl yemeklerine, yeni yıl kahvaltılarına katılabiliriz. 

Özellikle kurumsal şirketlerin, bankaların, büyük markaların, sivil toplum kuruluşlarının Aralık ayında yılbaşı organizasyonları düzenlediklerini sıkça görürüz. 

O yüzden 31 Aralık gecesi dışında bir ay içerisinde bir kaç kez yılbaşı partisine katılabiliriz. 

Peki yılbaşı partilerinde elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? 

Her şeyden önce  sorulması gereken iki soru var ; katılacağınız partinin bir dress code'u var mı? Mekan neresi ? 

Örnegin bazı yılbaşı davetlerinde herkesin siyah giymesi istenebilir. Ya da 90'lar konsepti gibi konsept şartı konulabilir. 

Kurumsal bir şirkette çalışıyorsanız ve akşam yapılacak olan yılbaşı partisine katılacaksanız kendinizi hem rahat hem şık hissedebileceginiz klasik şık  bir elbise tercih edebilirsiniz. Elbisenizi bir stiletto, dikkat çekici takılarla ve küçük bir el çantası ile tamamlayabilirsiniz. 

Evde eşiniz ve çocuklarınızla ya da yakın arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir partide belirli bir konsept yoksa istediğiniz kadar abartabilirsiniz. Gösterişli kıyafetler, pullu payetli ya da kadife elbiseler tercih edebilirsiniz. İçerisinde hem rahat edebileceğiniz hem de özgüvenli hissedeceğiniz kıyafetler her zaman uygun olur.

Anılarda kalacak çokça fotoğraf çekileceğiniz, fotoğraflarda harika çıktığınız, arka planında gerçekten mutlu olduğunuz yeni yıl partisi geçirmeniz dileğiyle...